Filtr Ultima RD4: jedinečné filtrační řešení pro topné a chladící systémy

Česká společnost AV EQUEN na základě svých zkušeností a požadavků zákazníků vyvinula jedinečný mechanický magnetický filtr Ultima RD4 pro ochranu oběhových čerpadel a výměníků zdrojů tepla i chladu v rámci topných a chladících systémů. Unikátní magnetický mechanický filtr o základní připojovací dimenzi 2“ je určen primárně pro středně-objemové systémy.

Provozní voda cirkulující v topení či chlazení obsahuje četné nečistoty, které mohou způsobit rychlé opotřebení nebo dokonce poškození instalovaných komponentů. Nezbytnou součástí malých i velkých topných a chladících systémů se proto stávají mechanické magnetické filtry, z nichž mezi nejlepší na českém trhu bezesporu náleží filtr Ultima RD4.

Filtr Ultima RD4 je vyroben z nerezové oceli s odolností proti chemickým přípravkům a mechanickým nečistotám. Obsahuje účinný neodymový magnet o síle 9.000 Gauss, který kontinuálně a spolehlivě zachytává všechny magnetické částice a kaly obsažené v produktové vodě. Zbylé nemagnetické nečistoty ulpí na nerezové filtrační vložce s filtrační jemností 100 mikronů, čímž je zajištěna maximální filtrační kapacita filtru.

Využitím nového filtru z dílny AV EQUEN je zabezpečena ochrana důležitých prvků topného nebo chladícího okruhu. Hlavním úkolem filtru je prodloužení životnosti všech komponent systému a zajištění projektované účinnosti. Filtr Ultima RD4 je určen k pevné vertikální i horizontální instalaci na zpětné potrubí topných a chladících systémů, přičemž jeho konstrukční řešení umožňuje obousměrný nátok.

„Mechanický magnetický filtr Ultima RD4 vzešel z našich konstruktérů jako reakce na četné požadavky a potřeby zákazníků. Doporučujeme jej instalovat buď před každý zdroj tepla nebo na topné či chladící okruhy tak, aby v případě nutnosti odstavení části systému zůstal filtr v provozu pro zbylou část soustavy. Rozsah sortimentu tohoto filtru je určen pro připojení DN 32, DN 40 a DN 50,“ informoval Ing. Vladislav Hoša, obchodní ředitel AV EQUEN.

Zašlete nám dotaz či nezávaznou poptávku: