AV EQUEN rozšiřuje nabídku produktů o dechlorační filtry

Pitná voda, která vytéká z kohoutku, je zcela jistě zdravotně nezávadná. Často se však stává, že zbytkové množství chloru používaného k dezinfekci vytváří pocitový diskomfort. Lidé si stěžují na suchou pokožku nebo svědění po koupání či sprchování, zbytky chloru způsobují zvláštní pachuť vody.

Oba nepříjemné efekty, které provází zbytkové množství chlóru ve vodě, lze snadno odstranit. Řešení pro dosažení nezávadné a chuťově příjemné vody představuje proces dechlorace prostřednictvím samostatných filtrů či filtračních sad. Optimální variantu pro menší administrativní objekty, rodinné domy a bytové jednotky naleznete v rozšířené nabídce produktů společnosti AV EQUEN z produktové řady Antarktis.

Základní dechloraci pitné i užitkové vody zajistí filtry V3 a E10 s jednostupňovou filtrací přes vložku s náplní aktivního uhlí. Tato zařízení eliminují nejen zbytkový chlor, ale též stopy jiných anorganických látek a současně potenciální nežádoucí organické látky. Granulované aktivní uhlí, které se vyznačuje značnou mechanickou odolností a vysokou adsorpční kapacitou, výrazně eliminuje nepříjemné pachy a celkově zlepšuje chuť upravované vody.

Filtrační sady DUO-E10 nebo CLS tvoří dvě propojené nádoby – výše popsaný dechlorační filtr s aktivním uhlím a též filtr mechanických nečistot s jemnost filtrační vložky v rozsahu od 25 do 50 mikronů (μm). Mechanický filtr vodovodní systém domácnosti preventivně chrání před vnikem hrubších nečistot z potrubí. Zároveň tak zvyšuje životnost veškerého sanitárního vybavení.

Součástí balení filtrů a filtračních sad AV EQEUN je držák na stěnu a také otevírací klíč filtračních nádob, který umožňuje výměnu provozních filtračních náplní.

Zašlete nám dotaz či nezávaznou poptávku: