Koncentrát Q6001: na degradované glykolové kapaliny účinněji

Mnohé rodinné domy, ale i četné administrativní a průmyslové objekty dnes využívají solární systémy jako celoroční zdroj tepla pro ohřev vody i přitápění. Tyto soustavy jsou naplněny nemrznoucí glykolovou směsí, jejíž životnost není neomezená. Vlivem řady faktorů postupně degraduje, což může vést až k poškození celého solárního systému. Účinné řešení tohoto problému nabízí novinka společnosti AV EQUEN z produktové řady ULTIMA – koncentrát Q6001 na degradované glykolové kapaliny.

Koncentrát Q6001 představuje inovaci svého předchůdce z laboratoře AV EQUEN – produktu Q6000. „Naše modifikovaná čistící směs pro solární systémy efektivněji uvolňuje silně degradované kaly a usazeniny a též rozpouští glykolové nečistoty „asfaltového“ typu. Inovace vzešla z konkrétních požadavků našich zákazníků a následných laboratorních testů, které prokázaly vysokou účinnost této upravené silně alkalické směsi,“ okomentoval vývoj nového produktu Vladislav Hoša, jednatel AV EQUEN.

Zákazníky nepochybně potěší finanční aspekt nového produktu, neboť Q6001 je dostupný ve formě koncentrátu, který se pro použití ředí s vodou až do poměru v poměru 1:2.

Co degradaci způsobuje?

Solární systémy, sloužící celoročně pro ohřev teplé vody nebo jako zdroj tepla pro vytápění, se plní nemrznoucí glykolovou směsí, která cirkuluje v uzavřeném okruhu a zabraňuje poškození solárních systémů v zimním období. V průběhu užívání systému dochází k postupné degradaci této směsi. Degraduje vlivem vyššího slunečního svitu, menšího odběru teplé užitkové vody, svoji roli hraje vliv mrazu a samostatnou kapitolou je opomenutí servisních intervalů. Ignorování degradované směsi v solárním systému může vést k zneprůchodnění systému a samozřejmě též k poškození čerpadla, tlakoměru nebo průtokoměru.

Zašlete nám dotaz či nezávaznou poptávku: