Rekonstruovaná kotelna Kampusu Hybernská s filtrem RD2

Jedno desetiletí prázdný a nevyužívaný komplex budov v Hybernské ulici v Praze už tři roky výrazně ožívá. Zrodil se zde Kampus Hybernská, společný projekt Magistrátu hlavního města Prahy a Univerzity Karlovy. Jeho fungování umožňuje nezbytná rekonstrukce objektů a jejich technického zázemí.

Součástí průběžné modernizace Kampusu Hybernská byla i rekonstrukce kotelny, která byla završena v létě letošního roku. V jejím rámci byly původně klasické plynové kotle vyměněny za čtyři nové úsporné plynové kondenzační kotle De Dietrich o celkovém topném výkonu 540 kW. Nezbytnou ochranu oběhových čerpadel a výměníků kotlů před veškerými nečistotami z topných systémů zajišťuje mechanický magnetický filtr RD2 – DN100 z produktové řady ULTIMA. Tento produkt společnosti AV EQUEN je instalován před vstupem do zdrojů tepla.

Součástí modernizované kotelny jsou i další specializované produkty ze širokého sortimentu AV EQUEN – demineralizační jednotka AVDK 1000 Comfort Permanent, sloužící k řízené demineralizaci dopouštěcí vody pro topné a chladicí systémy, a inhibitory Ultima Q100, které zajišťují antikorozní ochranu všech kovových částí systému.

„Bez filtru RD2 se neumím představit žádnou rekonstrukci kotelny, kterou provádíme. Je nenáročný na instalaci, cenově přijatelný, designově velmi povedený a hlavně spolehlivě chrání systém kotelny. Zároveň velmi oceňuji komunikativní a vstřícnou spolupráci s manažery AV EQUEN,“ neskrývá slova chvály Ing. Jan Hedrlín, jenž byl pověřen komplexní modernizací kotelny v Hybernské ulici.

Kampus Hybernská, který vznikl ve spolupráci Magistrátu hlavního města Prahy a Univerzity Karlovy, si klade za cíl propojit širší veřejnost a pražské kulturní akce s aktivitami pražské Filozofické fakulty a jejích akademiků a studentů. Kampus Hybernská přináší do srdce města život a inspiraci a vytváří podmínky pro vznik nečekaných spojení, projektů a přátelství.

RD2
Kampus Hybernská