Filtr Ultima RD2.1 účinně ochrání váš topný a chladící systém

Provozní voda cirkulující v topení či chlazení obsahuje četné nečistoty, které mohou způsobit rychlé opotřebení nebo dokonce poškození instalovaných komponentů, jako jsou oběhová čerpadla, regulační ventily nebo výměníky kotlů. Nezbytnou součástí malých i velkých topných a chladících systémů se proto stávají mechanické magnetické filtry s jemnou filtrací, z nichž mezi nejlepší na českém trhu bezesporu náleží filtr Ultima RD2.1, který vyvinula společnost AV EQUEN.

Špičkový mechanický magnetický filtr Ultima RD2.1 je konstruován pro ochranu náročných velkoobjemových systémů před veškerými nečistotami z topných okruhů. Představuje inovaci předchozího úspěšného mechanického magnetického filtru společnosti AV EQUEN označeného Ultima RD2. Ze svého předchůdce přebírá jeho nenáročnou instalaci, příznivou cenu, povedený design a spolehlivou ochranu topného systému. Modifikaci tvoří vylepšené řešení horního přírubového spoje s rychlo-otevíráním, což výrazně zvyšuje komfort obsluhy a čištění filtrační vložky.

Filtr je vyroben z kvalitní nerezové oceli s odolností proti chemickým přípravkům a mechanickým nečistotám. Obsahuje vysoce účinný neodymový magnet o síle 12.000 Gauss, který spolehlivě zachytává všechny magnetické částice a kaly. Zbylé nemagnetické nečistoty ulpí na filtrační vložce s filtrační jemností 100 mikronů, čímž je zajištěna maximální filtrační kapacita filtru.

Instalací filtru Ultima RD2.1 je zabezpečena ochrana důležitých komponentů topného a chladícího systému. Hlavním úkolem filtru je prodloužení životnosti všech komponent systému a zajištění projektované účinnosti. Filtr Ultima RD2.1 doporučujeme instalovat buď před každý zdroj tepla nebo na topné či chladící okruhy tak, aby v případě nutnosti odstavení části systému zůstal filtr v provozu pro zbylou část soustavy.

„Mechanický magnetický filtr Ultima RD2.1 byl upraven na základě zpětné vazby od našich zákazníků. Vývoj filtru vzešel z našich konstruktérů pod vedením technického ředitele Milana Votavy. Rozsah sortimentu filtru Ultima RD2.1 je určen pro připojení DN50 až DN 300, přičemž velikosti DN 50 až DN 150 máme standardně skladem a větší připojení vyrábíme na zakázku,“ informoval Ing. Vladislav Hoša, obchodní ředitel AV EQUEN.

Zašlete nám dotaz či nezávaznou poptávku: